ЗДО ”Пролісок” Визирської сільської ради, Визирка
Одеська область, Одеський район

Розмови про війну. Домоможемо дітям подолати стрес .Правила підтримки дитини під час евакуації.

https://drive.google.com/file/d/1CXKYZpSg7z9rkcIq3DLOu05Hzs00Rufp/view?u_sp=sharing

В Україні створено довідник контактів організацій і установ, що надають допомогу в умовах воєнного стану bit.ly/3km2mca.

У довіднику зібрано «гарячі лінії» та контакти для людей, які потребують допомоги в умовах воєнного стану на національному рівні. Зокрема – щодо освіти та психологічної допомоги. А також інформацію від обласних військово-цивільних адміністрацій про телефони «гарячих ліній» та контакти для надання допомоги евакуйованим особам, переміщеним особам.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ
«СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ»

Матеріали містять онлайн-заняття з музики, математики, розвитку мовлення, психологічні поради, важливі нормативно-правові акти та багато корисної інформації щодо поведінки в умовах воєнного стану.
 

ЯК ВСТАНОВИТИ КОНТАКТ іЗ ДИТИНОЮ,
ЩО ПЕРЕЖИЛА ТРАВМАТИЧНИЙ ДОСВІД

Експерти UNICEF Ukraine підготували покроковий алгоритм установлення контакту з дитиною, що пережила травматичний досвід. Шукайте за посиланням інформацію, яка допоможе не порушувати кордони дитини та «відновити» відчуття безпеки.
 

https://youtu.be/DmtnGFlEgwo   перегляньте разом з дітьми                                                                                                                        ПРАВИЛА ПІДТРИМКИ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

Команда UNICEF Ukraine разом із психологинею Світланою Ройз підготувала правила підтримки дітей під час евакуації. Також експерти розповіли , як спілкуватися з дітьми під час воєнного стану:

  • як пояснити, що таке евакуація та для чого родина має залишати свій дім;
  • як підтримати дитину у стані розпачу та смутку;
  • про що варто поговорити в  новому місці.


ПОРАДИ ЩОДО СТАБІЛІЗАЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ БАТЬКІВ і ДІТЕЙ,

ЯКІ ЗАЛИШИЛИ СВОЇ ДОМІВКИ

Розуміння того, які етапи проходить психіка людини під час адаптації на новому місці, допоможе швидше прийняти ситуацію та почати жити далі. Інформація насамперед стане у пригоді батькам з дітьми, які прибувають у тимчасове місце проживання.

Рекомендації експертів UNICEF Ukraine, як підтримати дитину дошкільного віку, можна знайти у буклеті.
 

ПОСІБНИК «РОЗМОВИ ПРО ВІЙНУ» ДЛЯ БАТЬКІВ І ОПІКУНІВ ДІТЕЙ

Українські діти та підлітки під час війни потребують особливої уваги батьків і опікунів, щоб отримувати зрозумілу інформацію про події навколо. Асоціація психологів Португалії на допомогу дорослим підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою.
 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ «ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА.
АЛГОРИТМ ДІЙ»

Команда МОН створила методичні рекомендації для педагогічних працівників, психологів і соціальних педагогів закладів освіти. Рекомендації містять такі розділи:

  • перша психологічна допомога: загальна характеристика об’єкту, етапів і психологічних заходів;

  • порушення психічних процесів і ознаки, надання першої психологічної допомоги;

  • протоколи надання першої психологічної допомоги під час переживання негативних психічних реакцій і станів;

  • алгоритм телефонного консультування;

  • корисні матеріали щодо надання першої психологічної допомоги;

  • інформація про психологічну допомогу в умовах війни обласних центрів психологічної служби;

  • техніки емоційної регуляції.


    НОВІ ВИПУСКИ ДИТЯЧОГО ОНЛАЙН-САДОЧКА НУМО

Дитячий онлайн-садок НУМО – це відеозаняття для дітей віком від 3 до 6 років. Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни. Нові випуску садочка доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO.
 

«ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: Telegram-КАНАЛ,
ЯКИЙ СТВОРЕНО З ТУРБОТОЮ ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Як психологічно допомогти дитині під час війни? Як впоратися з тривогою в укритті? Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки публікують актуальну інформацію у телеграм-каналі «Підтримай дитину». Шукайте прості рекомендації, ігри та вправи для розвитку, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. 
 

ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: МОН РОЗРОБИЛО ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС
ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей, як поводитися під час воєнного стану. Шукайте нові поради за посиланням.
 

ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ ІНІЦІАТИВИ STOP-SEXТИНГ

Експерти ініціативи Stop_sexтинг підготували рекомендації для дорослих щодо актуальних питань, про які потрібно говорити з дітьми у зв’язку з військовою агресією росії:

  • що має бути вдитячому тривожному рюкзаку;

  • як говорити з дітьми про офлайн-поведінку під час війни
     

  • Бережіть себе!

  • Усе буде Україна!

Логін: *

Пароль: *