”Пролісок”, Визирка

ВАКЦИНАЦІЯ, ВСЕ ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ КОРОНАВІРУСУ ОТРИМАЛИ
ПОНАД 184 ТИСЯЧІ ОСВІТЯН

Станом на 7 червня 2021 року в Україні вже вакцинувалися понад 184 тисячі педагогічних працівників. «Вважаю, що освітяни відповідально ставляться до власного здоров’я, а також здоров’я інших та, усвідомлюючи ситуацію із поширенням коронавірусу, якомога більше зголошуються на вакцинацію. Адже це дасть нагоду безпечно проводити освітній процес, а головне, – в очному форматі», – підкреслив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту. Для всіх охочих отримати щеплення проти COVID-19 сформовано алгоритм запису, з яким можна ознайомитися на сайті МОН

 

КОЖЕН ПРАЦІВНИК ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗМОЖЕ ВАКЦИНУВАТИСЬ
І ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД COVID-19

Вакцинація освітян і працівників закладів освіти від COVID-19 важлива, адже тільки так навчання на всіх рівнях буде безпечним як для освітян, так і для дошкільнят, учнів та студентів. Працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

«Захист освітян від коронавірусу є пріоритетом для Міністерства освіти і науки України. Дякую оперативному штабу МОЗ з протидії вакцинокерованим інфекціям, який підтримав нашу позицію щодо пріоритетності імунізації працівників сфери освіти. Для нас дуже важливо захистити працівників і розпочати новий навчальний рік у безпеці. Хочу наголосити, що вакцинація є добровільною», — наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Вакцинація – найефективніший спосіб захиститись від COVID-19 чи важкого перебігу хвороби. Вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя й освітнього процесу.
 

ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПОЧНУТЬ ЩЕПЛЮВАТИ
ВЖЕ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ

Працівники закладів освіти розпочнуть вакцинацію вже з наступного тижня з новою поставкою вакцин в Україну. 

Україна отримає 473 850 доз вакцини Комірнаті (Comirnaty) від Пфайзер (Pfizer-BioNTech) в межах глобальної ініціативи COVAX. З них 378 тис. доз вакцини буде виділено на щеплення 1-ю та 2-ю дозами 189 тис. працівників сфери освіти. Інші освітяни будуть провакциновані вакцинами, які Україна очікує наступними.

14 квітня розпочалося щеплення освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році. Вони були першими, адже вже з 21 травня розпочинається основна сесія ЗНО і воно повинно пройти безпечно. Вже зараз деякі освітяни отримують другу дозу вакцини і є захищеними від коронавірусу. 
 

ЯК ЗАПИСАТИСЬ НА ВАКЦИНАЦІЮ – АЛГОРИТМ ДЛЯ ОСВІТЯН

Кожен освітянин та працівник закладу освіти може добровільно та безоплатно вакцинуватись і захистити себе від COVID-19, незалежно від типу чи підпорядкування закладу освіти. Вакцинація працівників закладів відбуватиметься організовано, мобільними бригадами з імунізації. 

Алгоритм запису та роботи наступний: 

  1. Керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі.
  2. Керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти надають списки органам управління освітою місцевих рад (ОУО). ОУО надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.
  3. Керівники закладів профтех та фахової передвищої освіти надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.
  4. Департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій.
  5. Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  6. Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу для щеплення колективу. 
  7. Уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку. 

Клікніть на інфографіку, щоб збільшити її


ЧОМУ ВАРТО ВАКЦИНУВАТИСЬ ВІД COVID-19
ТИМ, ХТО ПЕРЕХВОРІЛИ

Якщо ви перехворіли на COVID-19 в безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений в такий спосіб, називається набутим природним.

Але такий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше. 

Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус. 

Тож навіть якщо ви перехворіли на COVID-19, вам варто пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19. 

За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше – вже через 4 тижні після перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно! Докладніше про вакцинацію для тих, хто вже хворіли на COVID-19 – у відео на Facebook-сторінці ЮНІСЕФ.
 

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ВАКЦИНА PFIZER-BIONTECH (COMIRNATY)

В Україні продовжуються щеплення проти COVID-19 вакциною Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Цю вакцину спільно розробили німецька біотехнологічна компанія BioNTech та американський фармакологічний концерн Pfizer. Випускається під торговою маркою Comirnaty. 

Вакцина дозволена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Австралія, Канада та багато інших країн.

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

Докладна інформація про вакцини, вакцинацію та інші деталі є на:

  • офіційному сайті https://vaccination.covid19.gov.ua. Щоб отримувати новини щотижня, підпишіться на розсилку;
  • за номером Контакт-центру МОЗ  0 800 60 20 19;
  • на сайті та Facebook-сторінці МОЗ щоденно публікують оновлення та інформацію про вакцини, вакцинацію, відповідають на найбільш часті запитання. 

Довіряйте тільки перевіреним джерелам, щоби зберегти своє життя і здоров’я. 

На сьогодні все! Пам’ятайте, що вакцинація – найефективніший спосіб захистити себе від COVID-19 чи важкого перебігу хвороби.

МОЗ запустило інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19 в Україні

Міністерство охорони здоров'я України спільно з партнерами запустили окремий інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19 - vaccination.covid19.gov.ua. Портал є офіційним джерелом інформації, на якому можна дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, які вакцини будуть використовуватися та як відбуватиметься сам процес вакцинації в Україні.

“Це перша версія порталу з базовою інформацією для громадян, зокрема з налаштуваннями для людей з порушеннями зору. До кінця лютого функціонал порталу буде розширений додатковими розділами та мобільною версією. Після оновлення сайт буде розділений на дві частини. Одна міститиме інформацію для широкої аудиторії, а друга - спеціалізовану інформацію для медичних працівників”, - повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Крім того, вебсайт міститиме інформаційні панелі зі статистичними даними про перебіг вакцинальної кампанії в Україні.

Усі дані на сайті будуть оновлюватися у режимі, наближеному до реального часу. Інформаційну підтримку для порталу надають Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров'я.

Нагадаємо, в Україні вже працює інформаційний сайт - covid19.gov.ua та національний контакт-центр МОЗ з питань COVID-19. Номер гарячої лінії: 0 800 60 20 19.

 

Довідково

COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель вакцин COVID-19, а також щодо їхнього перевезення, логістики та зберігання.  COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

Логін: *

Пароль: *