ЗДО ”Пролісок” Визирської сільської ради, Визирка
Одеська область, Одеський район

АБЕТКА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/37301733/4b237a50c63fc6dc6a8f7a883f7f258e.pdf

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/37301733/55c42d7a2a3081d990e0b535df41bbda.pdf

Світловідбивні елементи у темний час доби для безпеки на дорогах. Поради батькам та співробітникам ЗДО

Найдієвішим способом убезпечити себе від неприємностей на дорозі у темний час доби – це можливість бути помітним.  А для цього потрібно використовувати світловідбиваючі елементи. Такий аксесуар знадобиться, як дорослим, так і дітям.

Для того щоб зобов’язати пішоходів використовувати світловідбиваючі елементи в темну пору доби, було внесено зміни до постанови Кабміну № 1306 від 10 жовтня 2001 року, де зазначено, що пішоходи повинні використовувати світловідбивні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світловідбивні елементи.

Світловідбивачі на одязі вкрай необхідні для безпеки пішоходів, особливо в осінньо-зимовий період, коли на вулиці швидко вечоріє, і учасники дорожнього руху стають практично невидимими в сутінках.

Світловідбивачі, або флікери, допомагають водіям помітити пішохода на дорозі, вони відбиватимуть світло у сутінках.

Як це працює

Пішохода за поганих погодних умов та ще й в темному одязі, водій помічає на відстані 30-40 м. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо. Якщо ж пішохід має світловідбивачі, водій побачить людину на дорозі за 150 м.

Доведено, що світловідбивачі зменшують у 6 разів ризик аварії за участю пішохода. Пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.

Тож радимо керівникам шкіл та педагогам нагадати про це не лише учням але й батькам дітей молодших класів.

Різновиди флікерів

Світловідбивні елементи – флікери – можуть бути різними:

— браслети;

— стрічки на руку чи рюкзак;

— наклейки;

— брелоки;

— жилети.

Найкраще їх видно на рухливих частинах тіла: передпліччях, зап’ястях, гомілках, щиколотках і на рівні зору водія. Обирати потрібно лише помітні елементи розміром понад 15 кв. см.

o   Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).

o   Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.

o   Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.

o   Брелоки прикріплюють до сумочок, валіз, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку.

o   Оригінальні наліпки доречно кріпити на шкільний рюкзак дитини.

Крім того, слід обов’язково використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі під час їзди велосипедом

АЛГОРИТМ ДІЇ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЯДЕРНОГО ВИБУХУ

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував актуалізовані рекомендації, виходячи з досвіду дій після аварії на ЧАЕС. Хоча ймовірність ядерного вибуху вкрай мала, дорослим потрібно мати план, як діяти, якщо на момент ядерного вибуху дитина перебуває в закладі освіти.

Мультики для дітей. Правила безпеки | Мультики для детей. Правила безопасности. Підписуйтесь на наш канал https://www.youtube.com/channel/UC8Z7...

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ – ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ
НА ПЛАТФОРМІ «ДІЯ»

Інтернет надає багато можливостей як для дорослих, так і для дітей. Але поряд із тим є запитання, які можуть хвилювати батьків та всіх, хто відповідає за безпеку дошкільнят, коли діти користуються ґаджетами. Ким є «друзі» у соціальних мережах? Як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті? Чи існує небезпека від кібербулінгу? Всі ці та інші теми обговорюють в освітньому серіалі «Безпека дітей в інтернеті».

Цей курс розроблено для того, щоби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет і цифрові пристрої безпечно і з користю. Як батьки, так і педагоги після перегляду дізнаються, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу та сексуального насильства.

 

 

Логін: *

Пароль: *