ЗДО ”Пролісок” Визирської сільської ради, Визирка
Одеська область, Одеський район

На допомогу вихователям

Започаткований у Запоріжжі проєкт «Дітям про Україну» націлений ознайомити дітей з історичними фактами та культурними пам’ятками країни. Малеча може подорожувати віртуальною мапою, щоб ознайомитися з красою, героїчністю та неповторністю нашої славетної держави.

Реальну мапу України розміщено в холі ЗДО №100 «Гармонія» Запорізької міської ради з супроводом QR-кодів, за допомогою яких можна здійснити віртуальну мандрівку в будь-яку область України за допомогою смартфону чи планшету.

Інтерактивну мапу розміщено на сайті закладу дошкільної освіти №100 «Гармонія» та кафедри дошкільної освіти ЗОІППО. Для здійснення мандрівки необхідно натиснути на зображення або перейти за посиланням, збільшити зображення (натиснути клавішу «+») та за допомогою курсору переміщатися по мапі. При натисканні на блакитну мітку на екрані з’являється відео подорожі з коментарями екскурсовода, при натисканні на жовту – презентація для використання на занятті.

Нагадаємо, розроблено рекомендації МОН щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/23 навчальному році.

ЯК ВПРОВАДЖУВАТИ БКДО:
СОЦІАЛЬНО-ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

Соціально-громадянська компетентність – це здатність дитини виявляти особистісні якості, соціальні почуття, любов до Батьківщини, готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на поліпшення спільного життя. Її необхідно починати формувати ще у дошкільному віці на доступному для малечі рівні – зокрема, за допомогою гри.

У своєму матеріалі експертки Українського інституту розвитку освіти розповідають, як розвивати всі складові соціально-громадянської компетентності, які є вимоги до ігор соціально-громадянського змісту, а також наводять приклади ігор для формування соціально-громадянської компетентності дошкільників. Читайте статтю за цим посиланням

ВИХОВАТЕЛЬ - ПЕДАГОГ, АКТОР, ЛІКАР ДИТЯЧИХ ДУШ                                                                                                                                           Педагогічна діяльність — творчий процес. Творчість - це процес створення чогось нового на основі перетворення пізнаного : нового результату або оригінальних шляхів і мета дій його одержання . Педагогічна творчість - процес створення і перетворення особистості вихованця. Педагогічна творчість виявляється в науковій діяльності педагога і в творчій педагогічній роботі ( оригінальне вирішення педагогічних завдань, розробка нових педагогічних методів, прийомів, застосування педагогічного досвіду в нових умовах, удосконалення системи роботи з дітьми , імпровізація в педагогічному процесі). Під час роботи з вихованцями педагог має передбачати педагогічні ефекти, впливати на уяву, увагу, пізнавальну діяльність вихованців, а також звертатися до педагогічного перевтілення, що робить його діяльність творчим процесом.                                                                                                                                В.О.Сухомлинський зазначав: „ Досвід багатьох років переконує, що суттю педагогічної творчості є думка, ідея, яка пов’язана з тисячами повсякденних явищ. Педагогічна ідея – це, образно говорячи, повітря, на якому пливуть крила педагогічної майстерності». 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису                                                                            

Фото без опису

Логін: *

Пароль: *