”Пролісок”, Визирка

Організація харчування в ЗДО (ЯСЛА-САДОК) "ПРОЛІСОК"

Організацію харчування у ЗДО здійснюють  відповідно до спільного Наказу МОЗ та МОН від 17.04.2006 №298/227 Про затвердження Інструкції з організації харчування  дітей у дошкільних навчальних закладах 

Відповідальний за виконання та дотримання норм харчування у садочках є:

  • керівник закладу та засновник закладу

У  ЗДО (ясла-садок) "Пролісок"   обов’язок та контроль дотримання затверджених норм харчування покладено на  сестру медичну Кошкіну Н.Д.

МОЗ наказом від 05.11.2021 № 2441 затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти на осінній період.

Скачати меню,
затверджене МОЗ

+

У Примірному чотиритижневому сезонному меню на кожен тиждень визначено найменування продуктів та їхню масу нетто, хімічний склад, енергетичну цінність, кількість білків, жирів і вуглеводів, які мають спожити за один прийом їжі діти відповідних вікових категорій.

 

Режим харчування  затверджується    керівником    закладу та залежить від режиму роботи.  Їжу необхідно  видавати   дітям   у   суворо    визначений    час,  4-5  разів на добу з інтервалами у 3-4 години. 
Завезення продуктів   харчування   і  продовольчої  сировини  повинні залежати від терміну їх реалізації  та кількості дітей,  які  відвідують  заклад,  при  цьому  частота завезення  повинна  становити  2-3  рази  на  тиждень  (м'ясні страви готуються - 4 рази, сирні та рибні - 2-3 рази на тиждень); 

Меню – розклад у ЗДО : складається щоденно  та  окремо  для  двох  вікових груп - дітей  віком  до 3 років та дітей віком від 3 до 6(7) років відповідно до  затверджених   норм   харчування 

Видача готових страв дозволяється тільки  після  зняття  проби медпрацівником , у разі  його  відсутності -іншою особою. 

Наказ МОН та МОЗ про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах 

Матеріал підготовлено у співпраці з громадською організацією "БАТЬКИ SOS" 

 

                                                     ГРАФІК ВИДАЧІ ЇЖІ

                                                на групи  на 2021-2022 н.р.

СНІДАНОК

7.55-8.05- ІІ молодша група

8.05-8.15 - середня група

8.15-8.25 - старша група

8.25- 8.35 -  змішана старша група

ОБІД

11.45-11.55 - ІІ молодша група

12.00-12.10 - середня група

12.15-12.25 - старша група

12.25-12.35 змішана старша група

ВЕЧЕРЯ

15.05-15.15 – ІІ молодша група

15.15- 15.25 - середня група

15.25-15.35 - старша група

15.35- 15.45 -  змішана старша група

Чи відбирати контрольну порцію перед видачею страв на групи 20 квітня 2018 ?

 Запитання Чи обовʼязково перед видачею страв з харчоблоку дошкільного закладу на групи відбирати контрольну порцію?

Відповідь Ні, не обовʼязково. Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах передбачає відбирати добові проби кожної страви в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи. Ці проби страв зберігають у холодильнику за температури + 4…+8 °С протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня. Також необхідно відбирати не більше однієї порції кожної страви меню-вимоги, аби сестра медична чи особа, яка відповідає за організацію харчування, зняла пробу страви (п. 1.22 та п. 1.24 гл. 1 Інструкції). 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/question/489-chi-vdbirati-kontrolnu-portsyu-pered-vidacheyu-strav-na-grupi

 

ЗНЯТТЯ ПРОБИ ГОТОВИХ СТРАВ 

                                                      ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) «ПРОЛІСОК»

                                                                     ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

                                                                 ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                              НАКАЗ

  01 жовтня    2021 року                                   с.Визирка                                                 №  97

 Про внесення змін до наказу

«Про  організацію харчування та

встановлення батьківської

плати за

харчування дітей на 2021-2022 н. р.»

      У закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Пролісок»  забезпечена доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти. Відповідно до Закону України «Про внесення та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VІІІ від 28 грудня 2014 року, змін до Закону України  «Про дошкільну освіту»  розмір батьківської  плати за харчування дітей становить 40% від  вартості харчування в день.

        Відповідно до наказу по відділу освіти , молоді та спорту Визирської сільської ради 30.09.2021 року №164-ОД «Про внесення змін до наказу відділу освіти,молоді та спорту Визирської сільської ради від 01.03.2021 року №38-ОД» , наказом МОН від 21.11.2002 року № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних закладах та інтернат них навчальних закладах», з метою забезпечення повноцінного харчування вихованців

НАКАЗУЮ:

1.Встановити батьківську плату за харчування дітей  в розмірі 40% від фактичної вартості харчуваня в день.

2.Установити знижку з плати за харчування дитини 50%  від вартості харчування дитини на день  багатодітним батькам, які мають трьох і більше дітей.Додаток №1.

Підстава: копії посвідчень та довідки.

3.Від сплати за харчування дітей , звільняються  батьки, яких загинули під час участі в антитерористичній операції(операції об’єднаних сил), батьки яких перебувають або перебували в зоні антитерористичної операції(операції об’єднаних сил) за рахунок коштів місцевого бюджету, на підставі таких документів: заяви матері(батька) про звільнення від сплати за харчування, копії посвідчення учасника бойових дій  в зоні ООС на сході України, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про загибель під час ООС , копії свідоцтва про смерть. Додаток №2.

4.Від плати за харчування звільняються батьки, які є внутрішньо переміщеними особами. Додаток №3.

5.Від плати за харчування звільняються батьки дітей, які потерпіли від ЧАЕС.Додаток №4.

6.Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного закладу. За дні, які дитина не відвідувала заклад, плата з батьків не  справляється.

7.Плату за харчування вносити щомісяця  не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, на рахунок наданий відділом освіти , молоді та спорту Визирської сільської ради.

8.Довести даний наказ до відома батьків вихованців.

9.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор  (завідувач)                                Олена СТРЕЛЬЧЕНКО

 

 

 

Логін: *

Пароль: *